Reforma justice

Ministerstvo spravedlnosti České republiky

 
 

Prohlášení o přístupnosti

Tyto stránky jsou vytvořeny s ohledem na přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovaly všechny důležité zásady přístupnosti podle metodik BFW, WCAG 1.0 a Best practice - Pravidla pro tvorbu přístupného webu připravené MICR pro účely novely Zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy. Pro prezentaci všech informací na tomto serveru je použit značkovací jazyk XHTML 1.0 Strict, spolu s CSS předpisy stylů, což umožnuje kompletně oddělit vzhled prezentace od samotných informací. Tato skutečnost pak dovoluje informace zobrazit, respektive prezentovat na všech existujících zařízeních. Web je vytvořen podle specifikace XHTML 1.0 Strict a dodržuje syntaktickou a sémantickou správnost. Velikost písma je definovaná v relativních jednotkách, takže písmo se dá zvětšovat i zmenšovat pomocí nastavení prohlížeče.

Doporučená rozšíření prohlížeče

Na tomto webu jsou některé informace dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě. Ve formátu PDF nabízíme ke stažení právní dokumenty, předpisy a podobné informace, u kterých je tato forma prezentace vhodná pro jejich případné další využití. Pro zobrazení těchto dokumentů je třeba mít nainstalovaný prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení na stránkách společnosti Adobe Systems. Některé dokumenty nabízíme ke stažení ve formátu .ZFO. Pro práci s nimi potřebujete aplikaci 602XML Filler.

Kontakt na správce webu

Vaše náměty, postřehy či informace o problémech se zobrazováním těchto stránek prosím zasílejte na adresu správce server.